Термоса Олена Володимирівна

старша медична сестра

УСКЛАДНЕННЯ КОРУ

Кір – це небезпечне інфекційне захворювання, яке ускладнення: пневмонію, отит (вушна інфекція), енцефаліт (запалення мозку), паненцефаліт (захворювання головного мозку).

 

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, дитина має отримати 2 дози вакцини КПК — у 12 місяців та у 6 років. Ліків від кори не існує, тому вакцинація — єдиний засіб захисту від захворювання.

 

Щеплення можна отримати у педіатра або сімейного лікаря, дитячих точок "Спільно" в рамках партнерства з ЮНІСЕФ. А також скористатися послугами мобільної бригади, яка забезпечує виїзди до віддалених районів, організованих колективів та маломобільних осіб.

ВАКЦИНАЦІЯ ЗАХИЩАЄ ДИТИНУ ВІД КОРУ

Деякі діти не можуть бути вакциновані через наявні у них медичні протипоказання.

Для їх безпечного відвідування шкіл, дитсадків, дитячих таборів, спортивних секцій та інших колективів інші діти, у яких немає протипоказань, мають бути вакциновані за календарем щеплень.

 

Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якій відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною).

Чому так важливо, щоб діти в колективах були щеплені?

Це захистити їхнє життя та здоров'я, оскільки вакцини розробляють для захисту від інфекцій, які можуть серйозно пошкодити здоров'я дитини.

 

У ДИТЯЧИХ КОЛЕКТИВАХ ДУЖЕ ВИСОКИЙ РИЗИК ПОШИРЕННЯ РІЗНИХ ІНФЕКЦІЙ, ЯКОМУ МОЖНА ЗАПОБІГТИ ЛИШЕ ШЛЯХОМ СТВОРЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО ІМУНІТЕТУ.

НЕВАКЦИНОВАНІ ДІТИ СТАВЛЯТЬ ПІД ЗАГРОЗУ ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ, ЯКІ ЧЕРЕЗ СЕРЙОЗНІ ЗАХВОРЮВАННЯ МАЮТЬ ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД ОКРЕМІХ ХВОРОБ, І ТОМУ МОЖУТЬ ПОКЛАДАТИСЯ ЛИШЕ НА ЗАХИСТ, ЯКИЙ ДАЄ КОЛЕКТИВН ИЙ ІМУНІТЕТ.

ЯКЩО ОХОПЛЕННЯ ВАКЦИНАЦІЄЮ ЗМЕНШУЄТЬСЯ, ЦЕ ПРИЗВОДИТЬ ДО СПАЛАХІВ ХВОРОБ.

 

Якщо ваша дитина не має щеплень від кору або інших щеплень, які визначені календарем, якнайшвидше зверніться до сімейного лікаря, щоб наздогнати пропущене. Він розробити індивідуальний графік вакцинації з урахуванням віку. Вакцина є!

ЩОРОКУ ВАКЦИНАЦІЯ ЗАПОБІГАЄ 3,5–5 МІЛЬЙОНАМ СМЕРТЕЙ ВІД ДИФТЕРІЇ, ПРАВЦЯ, КАШЛЮКА, ГРИПУ ТА КОРУ

 

Особливо вразливі до таких інфекційних хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.

 

Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. (https://bit.ly/3GMTpDH) Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення.

В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

 

Усі вакцини, передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними.

Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку.

 

Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАХОВОРЮВАННЮ НА COVID-19

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції в нашій країні значно погіршилась. Проте дитячі садки продовжують працювати, але у режимі адаптивного карантину.

В нашому садочку працівники закладу чітко дотримуються всіх умов задля запобігання поширенню COVID-19. Дуже важливо, щоб батьки також усвідомлювали свою роль у цьому процесі.

Отже, пропонуємо перелік важливих кроків для батьків, які допоможуть захистити себе та своїх дітей від зараження респіраторними вірусами:

1. Тримайте дітей вдома, якщо вони захворіли. При найменших ознаках захворювання - головна біль, нежить, почервоніння горла, біль у животі чи суглобах, нудота і т.д., тобто - при НАЙМЕНШИХ ознаках захворювання - залишайте дитину вдома і задля її вдасної безпеки, і безпеки інших дітей та безпеки персоналу, що працює з дітьми!

Вірус не літає в повітрі сам по собі, він мандрує в краплинках вологи, які виділяє хвора людина. Маска допомагає затримати ці краплини і перешкоджає поширенню віруса.

Постанова_ГДСЛУ_№55.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Поліомієліт в дітей

 

Поліомієліт в дітей – це вірусна інфекція, що протікає з переважним ураженням центральної нервової системи (сірої речовини спинного мозку) та призводить до розвитку млявих парезів і паралічів. Залежно від клінічної форми, перебіг поліомієліту може бути як малосимптомним (з короткочасною лихоманкою, катаральними явищами, диспепсією), так і з вираженими менінгеальними симптомами, вегетативними розладами, розвитком периферичних паралічів, деформацією кінцівок і т.п. 

Режим харчування дитини вдома

Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму. 

Грип

 

Грип – це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м’язовими, суглобним болями, підвищеною температурою.                                                                           

Профілактика респіраторних захворювань

 

 Ніхто, не при винайшов кращого способу прфілактики респіраторних хвороб ніж загартування. Про нього написано багато, вивчайте і вибираєте метод, відповідний вашому малюкові. Наш метод простий – дитини не кутати! Водою холодною не обливати, в ополонці малюка не купати. Просто старатися, щоб дитина не потіла. Влітку ходити голяком, взимку одягнена так, щоб не перегрівалася

Вакцинація дитини

Вакцинація - єдиний спосіб захисту від ряду захворювань, які неможливо вилікувати іншими засобами або саме лікування може викликати ускладнення (наприклад, кір, дифтерія тощо).

Як не захворіти в дитячому садку

З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки. На перший варіант навряд чи хто-небудь сьогодні погодиться. Тому розберемо другий варіант, який є кращим. 

Обережно! Дитячі хвороби

ВІТРЯНА ВІСПА (VARICELLA)

            Вітряна віспа (вітрянка)-гостре інфекційне захворювання людини з групи інфекцій дихальних шляхів, яка перебігає з помірною інтоксикацією і папуло-везикульозною висипкою.