З 02 вересня  по 27 вересня 2019 р. у ЗДО №5 був організований та проведений «Місячник  безпеки дорожнього руху на тему: «Руху правила єдині – поважати їх повинні». 

        Метою проведення Місячника є популяризація знань правил дорожнього руху серед дітей та їх батьків, активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної та агітаційно-масової роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил дорожнього руху. 

В методичному кабінеті  була організована тематична виставка літератури, дидактичних посібників, конспектів занять, сценарії свят та розваг, розроблені рекомендації, ігри та пам’ятки для дітей і батьків: 

- «Правила дорожнього руху», «Обережно на дорозі»; 

- перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань дорожнього руху; 

- оформлено куточки «Безпечна поведінка на дорозі» в кожній віковій групі; 

- підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків; 

        Кожний день Тижня був присвячений певній темі: 

з 02 .09. по 06.09.2019р – «Транспорт. Його роль в житті людини» 

09.09.по 13.09.2019р.– «Безпечні та небезпечні вулиці та дороги» 

16.09.по 20.09.2019р.– «Дорожні знаки. Правила дорожнього руху» 

23.09. по 27.09.2019р.– «Світлофорова наука», «Ми пішоходи». 

Протягом Місячника  були проведені різноманітні заходи, а саме: 

• Тематичні заняття-ігри «Транспорт та його роль в житті людини», «Дорожні знаки – азбука для водіїв і пішоходів», «Для чого потрібно знати правила дорожнього руху». 

• Бесіди «Наш друг Світлофор», «Безпека на вулиці», «Вулиця міста, де небезпека», «Правила безпеки дорожнього руху». 

• Розгляд ілюстрацій: «Безпека на вулиці», «Вулиця міста, де небезпека», «Правила безпеки дорожнього руху», Типові дорожньо – транспортні пригоди з вини дітей, «Дорожні знаки». 

• спостереження за транспортом; 

• знайомство з світлофором; 

• піші переходи по пішохідній доріжці; 

• дидактичні, творчі, сюжетно – рольові ігри «Ми пішоходи», «Подорожуємо автобусом», «Розклади знаки», «Знайди зайвий знак», «Водії та пішоходи», рухлива гра «Стій! Увага! Йди», «Хто приїде першим?», «Перейди вулицю». 

• конкурс малюнків«Діти на дорозі» 

• читання художніх творів, казок, віршів на задану тематику, 

• моделювання небезпечних дорожніх ситуацій: «Переходимо вулицю», «Ми йдемо вулицею», «Переведи малюка через дорогу». 

• показ театральної вистави «Пригоди Колобка на дорозі». 

     Цікаво та змістовно був завершен Місячник безпеки бесідою– тренінгом про правила дорожнього руху  з  дітьми старшого дошкільного віку й проведена вікторину кращого знавця правил безпеки дорожнього руху. 

Освітні програми.pdf
Adobe Acrobat Document 122.2 KB

Звіт про  проведення

Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського

Олімпійського тижня  у 2017 році

у дошкільному навчальному закладі №5 «Теремок» 

         Відповідно до листів Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 346 від 26.05.2017 "Про організацію та проведення Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського Олімпійського уроку, Олімпійського тижня у 2017 році" та Комітету з фізичного виховання та спорту Сумського обласного відділення (філії) №309 від 21.08.2017, з метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, формування в учнівської молоді фізичного і морального здоров'я та залучення до занять фізичною культурою та спортом в дошкільному навчальному закладі №5 «Теремок» з 11вересня  по 18 вересня 2017 року в рамках підтримки Олімпійських Ігор, пропаганди здорового способу життя та залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом було проведено тиждень олімпійського заняття .

         На нараді при завідуючий  було розглянуте питання і виданий наказ про організацію та проведення  Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського Олімпійського заняття, Олімпійського тижня у 2017 році.

         Вихователем – методистом Костіною Л.П був складений план проведення Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського Олімпійського тижня , проведені  консультації для педагогів :«Значення фізичної культури і спорту в житті дитини» , «Формування у дошкільників свідомого ставлення до занять фізичної культури і спорту» з питань безпечної поведінки дітей на заняттях,під час прогулянки.

         Вихованці дошкільного закладу разом з педагогами та батьками відвідали  Шосткинську дитячо-юнацьку спортивну школа (КДЮШ) «Барс».

         У всіх вікових групах старшого дошкільного віку   педагоги провели бесіди на теми «Олімпійські символи – прапор, олімпійський вогонь, церемонії ігор», «Історія Олімпійських ігор» тощо.

         Пройшов відкритий перегляд занять « Ми до спорту небайдужі -з фізкультурою ми дружимо».     На цих заняттях  дошкільники  отримали знання про історію виникнення та розвитку Олімпійських Ігор, про їх відродження в ХІХ ст.

         Педагогами були показані відео фільми «Міфи та легенди про виникнення Олімпійських ігор.»

         Під час Олімпійського тижня було проведено міні-змагання на визначення  найшвидшого, найспритнішого та найсильнішого серед старших дошкільників. Проведені рухливі ігри, з метою розвитку фізичних якостей і зміцнення здоров'я дітей . В них взяло участь 68 дітей дошкільного віку (26 дівчат та 42 хлопчика) і були нагороджені призами та солодощами.

         Відбулось урочисте свято «Малі Олімпійські ігри» із запрошенням почесних гостей зі спортсменами  - випускниками навчального закладу: Забутною Марією, Борисенко Світланою – призерами обласного та всеукраїнського рівня, які мають спортивні досягнення.

            Вихователем з фізичної культури Саприкіною С.М. була проведена консультація для батьків «Фізкультура і спорт в житті дитини» з пропаганди здорового способу життя, формування в дітей фізичного і морального здоров'я, залучення до занять фізичною культурою і спортом і оформлений  куточок  «Пишаємося нашими олімпійські  спортсменами – випускниками ДНЗ»

 

Інформація

про проведення Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського Олімпійського уроку, Олімпійського тижня у 2017 році

у дошкільному навчальному закладі №5 «Теремок»

 

 

п/п

Кількість

Організації, які були залучені до організації, та проведення заходів

Навчальних закладів, які приймали участь у заходах

Учнів, студентів які прийняли участь у заходах

ДНЗ

ЗНЗ

ДНЗ

ЗНЗ

 

ДНЗ№5

 

68 дітей

 

Шосткинська дитячо-юнацька спортивна школа (КДЮШ) «Барс»

 

Інноваційні заняття

19 січня 2017 року пройшов міський  фестиваль інноваційних занять. Цікаві, змістовні , комплексні заняття провели вихователі Михайленко В. О. за методикою Л.Б. Фесюкової (складання казки по новому) «Казка в гості до нас прийшла кошик з іграми нам принесла» та Михайленко Л. М. соціоекологічного спрямування  з впровадження в  практику роботи з дітьми  спадщини В.О.Сухомлинського на тему  «Лісова пригода».

Діти та педагоги отримали емоційне задоволення !

       «Творча майстерня Святого Миколая» - під такою назвою 19 грудня 2016 року відбувся семінар-практикум для дітей та педагогів у рамках підготовки до благодійної новорічної акції «Зроби добро!». Метою якого  було об’єднання зусиль дошкільнят, педагогів   для відродження благодійності , як норми суспільного життя і соціальної відповідальності, виготовлення дитячих творчих робіт для збору коштів на придбання новорічних подарунків дітям сімей-переселенців із зони АТО.

З 15 по 21 грудня 2016 року пройшла благодійна акція «НАСЛІДУЙ ДОБРО ТА ВЧИНКИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ». Вихованці  разом з вихователями  виготовляли різноманітні ялинкові композиції, вітальні листівки, поробки для дітей школи – інтернату, дитячого будинку та дитячого тубдиспансеру. Батьки приносили іграшки, дитячі речі, книжки, канцтовари.

     15 грудня 2016 року пройшов   семінар - практикум для педагогів в рамках акції « 16 днів проти насильства», який провели:вихователь-методист -Костіна Л.П та практичний психолог-Курченко М.В.

   Тема семінару «Попередження насильства, жорстокості у сім’ї та дитячому колективі» , яка стала актуальною на сьогоднішній день, як для педагогічного колективу, так і для кожного громадянина нашої держави.

     Основна мета семінару: допомога учасникам  усвідомити роль педагога у попередженні насильства та жорстокого поводження з дітьми дошкільного віку, забезпечити необхідними теоретичними знаннями про проблему насильства в сім’ї, про види насильства над дітьми; виробити алгоритм дій педагога у разі виявлення явних ознак насильницького поводження з дитиною; навчити педагогів виявляти дітей і сім’ї, які  знаходяться  в  складних  життєвих  обставинах; розглянути прийоми просвітницької роботи вихователя по профілактиці насильства з дітьми і батьками.   

Вихователь Олійник К.І. брала участь у обласному науково-теоретичному семінарі  «Діяльність дошкільного навчального закладу в умовах інноваційного розвитку освіти», який  відбувся в  м. Суми  3 листопада 2016 року, де презентувала власний педагогічний досвід «Пісочні фантазії» з розвитку творчих здібностей дітей . Катерино, творчих тобі успіхів та досягнень!!!

25 жовтня 2016року в дошкільному навчальному закладі прошов семінар – практикум для педагогів на тему «Використання ігор у навчально – виховному процесі».

Гра є провідною діяльністю дошкільників і значення її неоціненна у вихованні дитини. Як же правильно організувати ігрову діяльність? Саме таке питання було розглянуто під час семінару-практикуму з питання: "Особистісний розвиток дітей в ігровій діяльності", який відбувся 25.10.2016 р. у дошкільному закладі.

Метою семінару було активізація знань педагогів з питань організації ігрової діяльності; сприяння підвищенню рівня професійної майстерності; підвищення психолого-педагогічної компетентності педагогів шляхом ефек­тивної групової взаємодії; проведення вправ на розвиток самореалізації та конструктивного творчого вирішення завдань, пов'язаних з професійною діяльністю вихователя.

Вихователь-методист Костіна Л.П. нагадала педагогам основні напрямки керівництва сюжетно-рольовими іграми та методикою їх організації в різних вікових групах; познайомила з новими підходами до планування ігрової діяльності. Педагоги переглянули відеоролик про організацію сюжетно-рольових ігор в дошкільному закладі м. Шостка. Вихователі Осипенко І.П.,Михайленко В.О.,Некрасова Н.Н.. поділилась досвідом роботи щодо організації сюжетно-рольвих ігор.

Семінар надав змогу сформувати творчий підхід до дитячої гри з урахуванням індивідуальних особливостей дитини.

22.10.2015

Відбулось засідання Школи молодого вихователя

22 жовтня 2015року в ДНЗ №5 «Теремок» відбулось перше засідання Школи молодого вихователя з проблеми «Формування професійної компетентності педагогів засобами впровадження інноваційних технологій», де розглянуті наступні питання:

- організація роботи творчої групи, обговорення та затвердження плану роботи групи на 2015 – 2016 навчальний рік

- імідж вихователя сучасного дошкільного закладу (доповідь, обговорення), доповідач - керівник групи Костіна Л.П..

Навчаються вихователі

    На базі  дошкільного навчального закладу 08 жовтня 2014 року були проведенні  інноваційні заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації вихователів дошкільних навчальних закладів міста.

   Тридцять три  вихователя міста підвищили теоретичні знання та практичні уміння.

   Слухачі курсів переглянули інноваційні заняття у педагогів: Анікушіної Ю.Ю.-„Україну – поважаємо, символи – вивчаємо!»; Осипенко І.П. - «Ми маленькі українці - діти планети Земля”;  Дмітрюк Ю.Г.- «З Колобком ми мандрували, все довкола пізнавали, і все точно рахували»; Геращенко О.О.-"Завітаємо на гостини до бабусеньки Арини".

    Змістовно і цікаво були проведенні заняття, під час яких вихователі додержувалися принципу гуманістичної педагогіки, зорієнтованого на особистість кожного вихованця.    

     Діти поглибили знання про Україну, український народ, рідну мову,  про звичаї та обряди, її  державні та народні символи, бажання жити в мирі, бачити свої країну найкращою на землі.    

    Веселим українським танцем в національних костюмах та піснею порадували присутніх гостей - вихованці.